odnawialne źródła energii

Facebook Facebook
Najtańszy opał na rynku - zrębka gałęziowa
14.04.2018

Najtańszy opał na rynku - zrębka gałęziowa

Zrębki to drewno rozdrobione w specjalnych maszynach tj rębakach. Zrębki są różnej wielkości i moga być różnej wilgotności w zależności, gdzie są przechowywane. Generalnie przechowywanie zrębki jest jej największym problemem, gdyż luzem na dworzu, szybko nasiąknie wilgocią i zacznie gnić. Najlepiej przechowywać je w specjalnie zaprojektowanych magazynach ale to niesie duże koszty składowania i inwestycji.

Dlatego zrębki jako tani opał, łatwy to pozyskania np: nawet z gałęzi, są używane w energetyce, gdzie w dużej skali kotłów i dużej skali inwestycji, koszty składowania są zupełnie inne.

Obecnie oferowane są jednak już mniejsze kotły co na zrębkę, w skali nawet ogrzewania domu czy stolarni i nie dziwi fakt, że jest tą formą ogrzewania duże zainteresowanie. Szczególnie ze strony stolarni lub gospodarstw rolnych. Ceny rębaków też spadły i zaczynają się od 4 tys zł. 

Jeśli ktoś ma las, plantację, sad lub ogród gdzie ma do rozdrobnienia gałęzie, odpady drzewne to może sam produkować zrębkę na własne potrzeby.Potem można ją w spalać w oferowanych przez nas kotłach. Taka kotłownia na zrębki może być przez nas dostarczona, zaprojektowana i nawet leasingowana. 

Mając dostęp do własnego paliwa czyli zrębek -mamy najtańsze ogrzewanie na rynku !

Nasz serwis internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij