odnawialne źródła energii

Facebook Facebook
Linie do waloryzacji biomasy i odpadów drewnianych
16.12.2018

Linie do waloryzacji biomasy i odpadów drewnianych

Mokre trociny lub zrębki drzewne / tartaczne są problematycznym produktem. Dlaczego ? Są one łatwo dostępne na rynku, gdyż składowane na zewnątrz bez magazynów składowania dlatego też bardzo tanie. Tanie gdyż ich przydatność jest mocno ograniczona. Mokra trocina czy zrębka jest tania bo ma niską wartość energetyczną i nie bardzo nadaje się do spalania ani do produkcji biopaliw.

Suszenie trocin, zrębek, biomasy jest drogie, zarówno w procesie użytowania czyli suszenia jak i w procesie inwestycji - suszarnie nie są tanie.

Rozwiązaniem opisywanym też w prasie są młyny bijakowe do biomasy z funkcją suszenia 

Młyny bijakowe z cepami rozdrabniają odpady drewna, trociny, zrębki, wióry na mikrony. Ułatwia to ich wykorzystanie w energetyce w palnikach pyłowych ale też w procesie produkcji pelletu. Co ważne, nie tylko nasz młyn rozdrabnia biomasę ale też ją suszy - czyli waloryzuje ! Podwyższa jej wartość opałową oraz suszy, ma to kluczowe znaczenie w późniejszym jej wykorzystaniu.

Linie do waloryzacji biomasy oferujemy dla różnych wartości paliw wsadowych o różnej wydajności.Zapraszamy do współpracy. Oferujemy komplente maszyny i młyny w leasingu lub w tanim kredycie. Nasze młyny są w stanie rozdrobnić nie tylko odpady biomasy leśnej ale też agro, pestki, len, łuski czy zboże.

 

Nasz serwis internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij