odnawialne źródła energii

Facebook Facebook
Tanie ogrzewanie osuszanie szklarni
22.02.2020

Tanie ogrzewanie osuszanie szklarni

Większość szklarni posiada w Polsce ogrzewanie węglowe i miałowe - są to tanie konstrukcje pieców, które do tej pory spalały każdy rodzaj opału nie zważając na poziom emisji i ekologię. W związku ze zmianami przepisów od marca ubiegłego roku, piece na wszystko czyli uniwersalne wielopaliwowe zostały zdelegalizowane. Obecnie -każdy kocioł co wprowadzany do obrotu musi mieć stosowne certyfikaty i spełniać surowe normy ekologiczne. Dodatkowo certyfikat musi być wydany na każdy rodzaj paliwa więc nie ma już pieca uniwersalnego, są dedykowane na dane paliwo np: drewno, węgiel czy biomasę.

Jakie rozwiązania są zatem dla szklarniowców ? Koszty grzania szklarni są bardzo wysokie i cena opału ma kluczowe znaczenie. Z opinii naszych klientów wszyscy szukają systemów grzewczych do spalania opału poniżej 300 zł / tona.

 

Nie musi być to flot czy miał węglowy żeby kosztował poniżej 300 zł - są dużo bardziej ekologiczne paliwa o których wielu rolników, ogrodników wie i zdaje sobie sprawę że mają je nawet za darmo !

Alternatywą dla taniego ogrzewania szklarni niezależnie czy będzie to grzanie nadmuchowe powietrzne czy wodne jest biomasa:

- zrębki drzewne np: wytwarzane we własnym zakresie z gałęzi z ogrodu

- brykiety ze słomy lub trocinowe do wytwarzania których można kupić łatwo brykieciarkę

- troty, zrzyny

- baloty lub bale słomy

W/w paliwa można mieć za darmo lub w cenie poniżej miału węglowego, potrzebne do tego jest tylko odpowiednie urządzenie grzewcze. W naszej ofercie mamy tanie piece i kotły c.o na w/w paliwa. Zapraszamy do kontaktu z nami.

Ciekawym rozwiązaniem jest jednak oferowany innowacyjny system ogrzewania szklarni z rekuperacją powietrza, który oferujemy od roku.

To system specjalnych nagrzewnic z wkładami solnymi, które pochłaniają wilgoć ale też oczyszczają i dezynfekują powietrze. Mamy zatem cztery rozwiazania w jednej nagrzewnicy:

  • grzanie
  • rekuperację powietrza
  • oczyszczanie 
  • osuszanie

 Dzięki odpowiednio dobranemu systemowi Agam, nie trzeba wietrzyć szklarni co znacząco redukuje koszty ogrzewania - nawet do 25 % . Powoduje to, że urządzenie zwraca się w 3-4 lata !.

Kolejną korzyścią dla klienta jest poza obniżeniem kosztów ogrzewania szklarni znaczna redukcja chorób upraw. Powietrze poza tym że osuszone czyli ze znacznie zmniejszonym ryzykiem pleśni w uprawie to jest też po dezynfekcji przeciwko innym chorobom. Dzięki naszemu systemowi zatem nie tylko redukujemy koszty grzania ale też chorób czyli zwiększamy wydajność upraw. !

W niektórych przypadkach redukcja pleśni, butritisu sięga 90 %, zwiększenie upraw udokumentowane przez naszych klientów sięga 16 %.

Na system posiadamy szerokie referencje w Europie poparte pozytywnymi opiniami dużych renomowanych gospodarstw szklarniowych m.in na Węgrzech, w Holandii czy nawet Japonii.

 System wymaga zasilania wodnego , temp 70 stopni C, jeden moduł nagrzewnicy posiada moc 70 kW, można zwielokratniać liczbę modułów do nawet 600 kW. Należy pamietać, że mamy system rekuperacji bez wietrzenia szklarni więc dobór urządzeń nagrzewania jest inny niż tradycyjnych systemów grzewczych starej generacji. Jedna nagrzewnica starcza na 1000 m kw. Dlatego dobór odpowiedniego systemu grzania szklarni jest tak ważny i zapraszamy do kontaktu z nami. Konsultacje są bezpłatne, dojeżdżamy na bezpłatny obmiar kotłowni na terenie całej Polski. 

 Kolejnym rozwiązaniem taniego grzania szklarni jest system LNG - gaz skroplony można kontraktować w cenie poniżej gazu LPG. System LNG umożliwia zastosowanie dwóch ciekawych rozwiazań :

- kogeneracji w szklarni czy wytwarzania ciepła i prądu

- systemu CO2 do szybszego wzrostu upraw szklarniowych

Oba systemy są niezwykle ważne dla gospodarstw szklarniowych gdyż CO2 i energia elektryczna to też znaczący koszt obsługi szklarni i upraw. 

Nasz serwis internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij