odnawialne źródła energii

Facebook Facebook
Ciepłownie na biomasę
09.01.2018

Ciepłownie na biomasę

Ciepłownie na biomasę to alternatywa dla starych kotłowni węglowych.Szczególnie w oparciu o nowe przepisy emisyjne dla kotłowni od 1 MW, które zaczną obowiązywać za parę lat.Nasza firma oferuje montaż kotłów c.o na biomasę oraz wykonawstwo kotłowni na biomasę z pomocą w uzyskaniu dofinansowaniu na ich zakup.

Biomasa to najtańsze paliwo energetyczne dostępne lokalnie na rynku. Zrebka gałęziowa, tartaczna, odpadowa, brykiety ze słomy czy trocin, agropellet, trociny czy wióry to powszechnie dostępne tanie paliwa, które mogą zastąpić węgiel a są nawet od niego tańsze. Nie wspominamy o ekologii.


Jak dobrać właściwy kocioł na biomasę ?

Kotły przemysłowe są innym urządzeniem niż typowy kocioł c.o. Mają pracować w sposób ciągły, być niezawodne oraz bezobsługowe.

Nie można pominać wielu aspektów zwiazanych z automatycznym działaniem ciepłowni na biomasę. Poza monitoringiem musimy zapewnić odpowiedni dobór magazynu paliwa, który zapewni automatyczne działanie na 3-5 dni układu. Dodatkowo przy większej mocy musimy zastosować urządzenia odpylające tzn: multicyklony oraz specjalne sterowanie kotłem zazwyczaj z sonda lambda i czujnikiem ciśnienia paleniska.

Dodatkowo zazwyczaj inwestorzy poszukują urządzeń z systemami automatycznymi tj: automatycznym paleniskiem z modulacją mocy, automatyczne odżużlanie i odpopielanie, czyszczenie płomienic itp.

Dobór właświego urządzenia wymaga zazwyczaj wykonania projektu albo minimalnie szkicu technologii, która będzie zastosowana.Zapraszamy do konaktu z nami, takie usługi oferujemy naszym klientom bezpłatnie.

Nasz serwis internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij